Понад 160 угод за два дні: чим завершилася конференція URC 2026 у Гданську

редакторка стрічки новин

Україна завершила роботу на міжнародній Конференції з відновлення України (URC 2026) у польському Гданську, де було підписано понад 160 угод на загальну суму більш як 10 млрд євро.
Про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко у Telegram. Підсумки конференції також оприлюднило агентство Reuters.
Одним із головних результатів конференції став перший транш нового фінансового інструменту Європейського Союзу для України в розмірі 3,2 млрд євро. За інформацією Reuters, кошти вже були перераховані Україні. Їх планують спрямувати на потреби оборони та безпеки, зміцнення енергетичної стійкості й покриття дефіциту державного бюджету.
Крім того, Україна уклала угоду зі Світовим банком на 3,4 млрд доларів у межах програми First Growth and Jobs Development Policy Operation (DPO). Також під час конференції оголосили про запуск Європейського флагманського фонду реконструкції України, створення Ukraine Transport Support Fund, виділення 140 млн євро на житлові програми та підписання угоди з Європейським інвестиційним банком щодо відновлення й захисту доріг у прифронтових регіонах.
Окремо було домовлено про нові партнерства у сферах оборонної промисловості та енергетики.
Цей день ще раз підтвердив: Україна та Європа мають спільний шлях, спільні цінності й спільне майбутнє
Юлія Свириденко прем’єр-міністерка Україн
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час конференції заявила, що новий інвестиційний фонд для відбудови України, який підтримують ЄС, Франція, Німеччина та Польща, готовий до роботи й уже цього року може мобілізувати близько 500 млн євро. За її словами, інвестиції у відновлення України є також інвестиціями у майбутнє Європи.
Напередодні відкриття URC 2026 прем’єр-міністерка Юлія Свириденко заявляла, що Україна розраховує підписати близько 160 угод на понад 10 млрд євро. За результатами конференції ці очікування справдилися.
Автор

Юлія Шепілова редакторка стрічки новин
Усі матеріалиНавчалася на факультеті соціально-культурної журналістики Харківської державної академії культури. Працювала в газеті "Зоря" та інтернет-виданні "КамPress".