Шелтер
Шелтер

РФ послаблює стандарти пального на тлі ударів по нафтопереробних заводах

РФ послаблює стандарти пального на тлі ударів по нафтопереробних заводах

Заправка
Заправка, ілюстративне фото Pexels
Вікторія Вітер
Вікторія Вітер

редакторка стрічки новин

Російська влада на тлі дефіциту пального та атак на нафтопереробні заводи дозволила окремим НПЗ виробляти бензин і дизель для внутрішнього ринку з формальним класом "Євро-5", але фактичними показниками якості на рівні "Євро-3".

Про це пише "Комерсант".

За даними видання, пом’якшення вимог запровадили ще восени 2025 року, а у травні 2026-го його продовжили. Ключове послаблення стосується вмісту сірки: замість дозволених для "Євро-5" 10 мг/кг окремим заводам дозволили до 150 мг/кг, що відповідає рівню "Євро-3". Для дизельного пального допустимий показник сірки встановили на рівні 350 мг/кг – у десятки разів вище стандарту.

Також, за інформацією їхніх джерел, для бензину дозволили підвищений вміст ароматичних вуглеводнів і присадок, включно з етанолом до 5%. Контроль за виробництвом має здійснювати Міненерго, яке повинно щомісяця звітувати уряду. Реалізація такого пального дозволена лише на внутрішньому ринку РФ, без експорту в інші країни ЄАЕС.

Рішення ухвалили на тлі регулярних атак українських безпілотників по російських НПЗ, що призвели до зупинок і зниження потужностей переробки. Паралельно в низці регіонів РФ, а також у Криму та на окупованих територіях фіксували перебої з пальним, запроваджувалися обмеження на продаж і ліміти на заправках.

Через дефіцит Росія також наростила імпорт білоруського бензину, який суттєво подорожчав порівняно з внутрішнім російським ринком. Водночас уряд продовжує адміністративні заходи стабілізації, зокрема заборону експорту бензину та обмеження на вивезення дизельного пального.

Експерти попереджають, що зниження стандартів якості може вплинути на роботу сучасних автомобілів і прискорити зношення двигунів та систем очищення вихлопів.

  • Автор

    • Вікторія Вітер
      Вікторія Вітер

      редакторка стрічки новин

      Навчалася на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Досвід роботи у журналістиці - понад 5 років. Спеціалізується на оперативних новинах і соціально важливих темах. У фокусі - життя міст, робота органів влади та історії людей. Працювала у польському виданні "Wprost", "Львівській мануфактурі новин", "Сихів.Медіа", "Інформер".

      Усі матеріали