США відновили санкції проти російської нафти

редактор стрічки новин

Сполучені Штати відновили дію санкцій проти російського нафтового сектору після тимчасових винятків, які діяли кілька місяців через ситуацію з Ормузькою протокою.
Про це повідомляє “РБК-Україна”.
Під санкціями знову опинилися російські “Роснефть” та “Лукойл”.
Виняток щодо російських компаній був зроблений 12 березня 2026 року на тлі конфлікту в Ірані. Метою було стабілізувати світові ціни на пальне. Після цього ці винятки декілька разів продовжували.
Згідно з аналітикою S&P Global, у період з 12 березня по 17 червня Росія змогла заробити додаткові 2 млрд доларів за рахунок відсутності санкцій.
Нагадаємо, 16 червня президент США Дональд Трамп заявив про готовність відновити санкції проти російської нафти, які були призупинені на час блокади Ормузької протоки.
Раніше Reuters повідомляло, що Росія може скоротити експорт нафти у червні до 1,7 млн барелів на добу через дефіцит пального на внутрішньому ринку та наслідки українських ударів по нафтопереробній і транспортній інфраструктурі. Також повідомлялося, що через атаки ЗСУ в РФ зупинили або обмежили роботу майже 29% нафтопереробних потужностей.
Автор

Артем Шендецький редактор стрічки новин
Усі матеріалиНавчався на Фізико-Технічному факультеті Дніпровського національного університету та на факультеті Інформатики Мелітопольського державного педагогічного університету. У журналістиці з 2019 року. Працював в медіа "Курсор" і Traders Union.