Рютте звернувся до Росії перед самітом НАТО: “Ми знаємо, що ви робите, і ми в цьому кращі”


редакторка стрічки новин
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте напередодні липневого саміту Альянсу заявив, що країни-члени мають намір суттєво посилити оборонне виробництво та укласти нові масштабні угоди у сфері озброєнь. Водночас він звернувся до Росії, наголосивши, що НАТО уважно стежить за її діями.
Про це стало відомо з виступу Рютте у Вашингтоні.
Рютте повідомив, що перший день саміту НАТО буде присвячений оборонній промисловості. За його словами, союзники оголосять про підписання великих контрактів, листів про наміри та інших домовленостей, спрямованих на зміцнення військового потенціалу Альянсу.
На саміті ми проведемо великий день оборонної промисловості. Ви побачите величезну кількість нових контрактів, листів про наміри, а також підписання великих угод
Марк Рютте генеральний секретар НАТО
Він підкреслив, що ці кроки мають стати сигналом не лише для країн Альянсу, а й для Росії.
Це також сигнал росіянам: ми знаємо, що ви робите, і ми в цьому кращі
Марк Рютте генеральний секретар НАТО
Очікується, що під час саміту НАТО, який відбудеться 5–7 липня, союзники також візьмуть на себе нові зобов'язання щодо нарощування виробництва озброєння, зокрема для подальшої підтримки України.
Нагадаємо, що генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що ситуація на фронті в Україні демонструє ознаки стабілізації, а подекуди українські сили мають локальні успіхи.
Він також прагне, щоб держави Європи більш пропорційно розподіляли між собою витрати на закупівлю Україні американської зброї в рамках механізму PURL. Нині основний внесок роблять лише шість-сім союзників.
Автор

Вікторія Вітер редакторка стрічки новин
Усі матеріалиНавчалася на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Досвід роботи у журналістиці - понад 5 років. Спеціалізується на оперативних новинах і соціально важливих темах. У фокусі - життя міст, робота органів влади та історії людей. Працювала у польському виданні "Wprost", "Львівській мануфактурі новин", "Сихів.Медіа", "Інформер".