Президент Сербії оголосив про свою відставку найближчими тижнями та дострокові президентські вибори


редакторка стрічки новин
Президент Сербії Александар Вучич заявив, що планує піти у відставку протягом кількох тижнів і оголосити дострокові президентські та парламентські вибори. Другий і останній мандат Вучича мав закінчитися в середині 2027 року.
Про це пише Reuters, посилаючись на заяву президента.
Я буду президентом лише кілька тижнів, а потім піду у відставку
– повідомив Вучич своїм прихильникам на проурядовому мітингу в Белграді.
Заява сербського лідера пролунала на тлі антикорупційних студентських протестів, що тривають вже понад півтора року. Причиною заворушень став обвал навісу на залізничній станції в північному місті Нові-Сад, внаслідок якого загинуло 16 людей.
Кілька днів тому студенти в Нові-Саді вшанували пам’ять загиблих та знову вимагали у влади провести дострокові загальні вибори.
Водночас Вучич заявив, що допоможе своїй Сербській прогресивній партії виграти вибори, включаючи дострокові парламентські вибори, спочатку заплановані на 2027 рік. Зазначається, що він не уточнив, коли піде у відставку, а також коли розпустить парламент, що є передумовою для дострокових парламентських виборів.
Нагадаємо, 11 червня президент Сербії Александар Вучич заявив, що вже розпочав підготовку до завершення своєї політичної кар’єри на посаді президента Сербії. Тоді президент наголосив на тому, що розмірковує про можливість зайняти посаду прем'єр-міністра Сербії.
Автор

Дар’я Кардасевич редакторка стрічки новин
Усі матеріалиНавчається на журналістському факультеті Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. Працювала у виданні "Юридичний вісник України".