Росія вперше за багато років імпортуватиме бензин морем з Азії, – Reuters


редакторка стрічки новин
Росія планує цього місяця завезти морським шляхом партію бензину з Азії, намагаючись компенсувати гострий дефіцит пального, що виник після масованих українських атак на НПЗ.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на чотири джерела в галузі.
Через системні удари українських дронів по НПЗ Росія змушена вперше за багато років імпортувати бензин морем для стримування кризи.
За даними джерел агентства, вантаж бензину прибуде в один із західних портів РФ. Точні обсяги та конкретного постачальника не розголошують.
Торік після літніх атак Росія вже закуповувала пальне в Китаї, Сінгапурі та Південній Кореї.
Українські "далекобійні санкції" серйозно підірвали російську нафтопереробку. Близько 30% потужностей НПЗ простоює. На початку червня обсяги переробки впали до мінімуму за понад 20 років – нижче 4 мільйонів барелів на добу.
Дефіцит пального охопив майже всю РФ. Не допомагають навіть екстрені мери: зниження вимог до якості пального та дозвіл додавати до бензину до 5% етилового спирту.
Нагадаємо, після атак на НПЗ у Росії обмежують продаж бензину в десятках регіонів. Дефіцит пального, який почався в Криму, вже поширився на 53 суб’єкти РФ. У 18 регіонах запровадили обмеження продажу – не більше 50 літрів або одного бака на клієнта.
Автор

Ольга Шендецька редакторка стрічки новин
Усі матеріалиНавчалася в Таврійському державному університеті. У журналістиці – з 2019 року. Працювала в ізраїльському виданні "Курсор" і редактором фінансового сайту Traders Union.