Шелтер
Шелтер

Угорщина розсекретить архіви комуністичних спецслужб

Угорщина розсекретить архіви комуністичних спецслужб

Петер Мадяр
Петер Мадяр facebook/peter.magyar.102
Артем Шендецький
Артем Шендецький

редактор стрічки новин

Уряд Угорщини планує опублікувати файли секретних служб часів комунізму. Це ключова ініціатива прем’єр-міністра Петера Мадяра для переосмислення минулого країни.

Про це повідомляє Bloomberg.

Відповідний законопроєкт було внесено 24 червня – через 37 років після падіння комуністичного режиму. Угорщина залишилася єдиною країною радянського блоку, яка досі не оприлюднювала списки інформаторів.

Ми повертаємо борг десятиліть

Петер Мадяр
прем’єр-міністр Угорщини

Документи стануть доступними для громадськості до 23 жовтня 2026 року. Ця дата є символічною, адже це 70-та річниця Угорського повстання 1956 року проти СРСР.

Угорщину давно критикують за відсутність відкритого доступу до архівів, адже завдяки цьому колишні інформатори та функціонери могли зайняти високі посади в політиці та бізнесі.

Раніше доступ до файлів мали тільки акредитовані історики, а звичайні громадяни могли лише перевірити інформацію стосовно себе.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Угорщини Петер Мадяр закликав до термінового розслідування обставин справи так званого українського “золотого конвою”, вимагаючи перевірити дії ключових силових та фінансових відомств країни. До розслідування також має долучитися генеральний прокурор.

  • Автор

    • Артем Шендецький
      Артем Шендецький

      редактор стрічки новин

      Навчався на Фізико-Технічному факультеті Дніпровського національного університету та на факультеті Інформатики Мелітопольського державного педагогічного університету. У журналістиці з 2019 року. Працював в медіа "Курсор" і Traders Union.

      Усі матеріали