В Іспанії через аномальну спеку за чотири дні загинули понад 200 людей, – ЗМІ
/p/0/f1/1b8d62ad198c0a5ff2c306060f3e9f10.jpg)

випускова редакторка
У період із 21 до 24 червня в Іспанії зафіксовано 212 смертей, пов'язаних із хвилею екстремальної спеки. Цей показник більш ніж удвічі перевищує статистику за аналогічний період минулого року. Тоді високі температури забрали життя 98 осіб.
Про це повідомляє DW із посиланням на національну систему моніторингу смертності (MoMo).
Як зазначається, ці дані є попередніми, і для отримання стабільніших показників потрібен ще тиждень. ⠀
Науковиця CNE Діана Гомес у коментарі агентству EFE пояснила методику роботи системи: центр не підраховує реальні смерті, а базується на статистичному прогнозуванні, яке зіставляє спостережувану щоденну смертність з очікуваною, паралельно враховуючи температурні дані Державного метеорологічного агентства (Aemet). ⠀
Таким чином, у червні попередньо зареєстровано 380 смертей через високі температури, понад половина з яких (55%) припала саме на останню хвилю спеки, що продемонструвало “значний стрибок” в останні чотири дні. ⠀
Aemet зазначає, що понеділок та вівторок із середніми показниками 28,17 °C і 28,08 °C стали найспекотнішими червневими днями в країні з 1950 року. ⠀
Вдночас уже цього четверга, 25 червня, жоден регіон Іспанії не перебував під червоним або помаранчевим рівнем небезпеки.
Нагадаємо, що хвиля аномальної спеки в Західній Європі вже призвела до перших смертей. Температура в деяких регіонах сягає +43°C, і синоптики попереджають, що найгірше ще попереду.
Також у вівторок, 23 червня, температурні рекорди у Франції були побиті на 339 метеостанціях. Це стало найспекотнішим днем в історії спостережень у країні з 1947 року.
А в Україні через підвищення температури повітря на дорогах державного значення вводять сезонні обмеження руху для великовагових вантажівок.
Автор

Анастасія Кабиш випускова редакторка
Сфери експертності: Політика, СуспільствоУсі матеріалиНавчалася на факультеті журналістики у Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка. У ЗМІ - з 2023 року. Працювала на "5 каналі".