"Україна буде визначати, хто буде переговорником від Європи", – Зеленський

редакторка стрічки новин

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна визначатиме представника Європи для участі в можливих переговорах із Росією. Це питання обговорювали під час засідання Європейської ради, де тема України вперше за всі роки зайняла всю непублічну частину зустрічі, та тривала близько двох годин.
Про це Володимир Зеленський сказав в інтерв'ю телемарафону "Єдині новини".
За словами президента, під час дискусії лідери обговорювали роль Європи в діалозі з Росією та можливі формати участі європейських країн у переговорному процесі. Європейська сторона “подумає про формат, запропонує кілька можливостей”.
Також учасники зустрічі обговорили можливі наслідки відсутності переговорного процесу з Росією.
Абсолютно відкрито ми проговорили те, що буде, якщо ми зараз не посадимо Путіна за стіл перемовин. Які країни під загрозою
– сказав Президент.
Окремо Володимир Зеленський повідомив, що Україна виконала необхідну роботу щодо переговорних кластерів на шляху до вступу в ЄС. За його словами, у середині або наприкінці липня можуть відкрити ще п'ять кластерів, якщо цьому не завадить політичне блокування.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що його країна повинна брати безпосередню участь у будь-яких переговорах щодо завершення війни Росії проти України. Він наголосив, що Варшава не визнаватиме домовленостей, ухвалених без її участі.
Автор

Юлія Шепілова редакторка стрічки новин
Усі матеріалиНавчалася на факультеті соціально-культурної журналістики Харківської державної академії культури. Працювала в газеті "Зоря" та інтернет-виданні "КамPress".