З полону повернули ще 160 українських військових: усі перебували в неволі з 2022 року

випускова редакторка

Україна повернула з російського полону ще 160 військовослужбовців. Усі вони перебували в неволі з 2022 року.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський.
За його словами, серед звільнених – військовослужбовці Збройних сил України, Державної спеціальної служби транспорту, Національної гвардії та Державної прикордонної служби.
Вони боронили Україну в Маріуполі та на "Азовсталі", а також на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Київському, Чернігівському та Сумському напрямках.
Президент подякував команді, яка займається обмінами, а також українським підрозділам, що поповнюють обмінний фонд.
Памʼятаємо про всіх, хто в неволі. Перевіряємо по кожному прізвищу. Усіх маємо повернути – і військових, і цивільних
Володимир Зеленський президент України
Омбудсман Дмитро Лубінець повідомив додаткові деталі обміну. За його словами, практично 99% звільнених військових потрапили в російський полон ще у 2022 році та провели в неволі понад чотири роки.
Серед 160 повернутих захисників є військовослужбовці ЗСУ, Сил територіальної оборони, ДПСУ, Нацгвардії, Державної спеціальної служби транспорту та Української військово-медичної академії. Також додому повернулися бійці "Азову", зокрема офіцерського складу.
Лубінець зазначив, що під час цього обміну вдалося звільнити 58 офіцерів. Найстаршому зі звільнених – 66 років, наймолодшому – 26.
За словами омбудсмана, переговори щодо наступних обмінів тривають щодня.
Нагадаємо, раніше керівник Офісу президента Кирило Буданов анонсував новий обмін полоненими.
Також 15 травня відбувся черговий масштабний обмін військовополоненими. Додому повернулися 205 українців.
З російських катівень вдалося визволити воїнів Збройних сил України, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби.
Автор

Ірина Мазіпчук випускова редакторка
Сфери експертності: Економіка, Війна, ФінансиУсі матеріалиНавчалася на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. У журналістиці – з 2011 року. Працювала на телеканалах "5 канал", "ПравдаТУТ", "СТБ" і ZIK.








