Конфлікт між США та Іраном загострився після ударів по судну


редакторка стрічки новин
США та Іран обмінялися ударами після інциденту в Ормузькій протоці, попри діючу домовленість про припинення вогню, укладену минулого тижня.
Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.
Американські військові завдали ударів по об’єктах в Ірані у відповідь на атаку безпілотника на вантажне судно в Ормузькій протоці. Обидві сторони заявили про порушення умов припинення вогню, досягнутого раніше.
За даними Центрального командування США, удари були спрямовані по складах ракет і безпілотників, а також по прибережних радіолокаційних станціях. Водночас іранська сторона заявила про ураження району біля порту Сірік на півдні країни та повідомила про відповідні дії проти американських військових цілей у регіоні.
У Вашингтоні наголосили, що атака на комерційне судно в Ормузькій протоці є порушенням режиму припинення вогню, тоді як Тегеран звинуватив США у провокаціях і ескалації.
Окремо сторони продовжили взаємні звинувачення щодо контролю над судноплавством у стратегічному морському коридорі.
Нагадаємо, що Іранський Корпус вартових ісламської революції здійснив атаку на торговельне судно під прапором Сінгапуру в Ормузькій протоці, повідомляють США. За даними американської сторони, судно було уражене іранським безпілотником під час проходження Ормузької протоки. Екіпаж не постраждав, а корабель зміг продовжити рух за маршрутом.
Автор

Анастасія Никончук редакторка стрічки новин
Усі матеріалиНавчалася в Житомирському державному університеті ім. І. Я. Франко за спеціальністю "Видавнича справа, редагування та основи журналістики", а також у Національному авіаційному університеті за спеціальністю "Журналістика".
У журналістиці - з початку 2010-х. Працювала у виданнях "Haser", "Стіна", "Курсор" та "РБК-Україна".