Іран атакував торговельне судно в Ормузькій протоці


редакторка стрічки новин
Іранський Корпус вартових ісламської революції атакував сінгапурське торговельне судно в Ормузькій протоці. За даними США, судно вразив іранський безпілотник, однак екіпаж не постраждав, а корабель продовжив рух.
Про це повідомляє CBS News.
За інформацією Служби морських торгових операцій Сполученого Королівства (UKMTO), інцидент стався ввечері 26 червня поблизу узбережжя Оману. Спочатку повідомлялося, що судно зазнало удару “невідомим снарядом”, однак американський посадовець підтвердив, що його атакував іранський безпілотник.
Унаслідок удару було пошкоджено місток судна. Постраждалих немає, а після атаки корабель продовжив свій маршрут.
Після інциденту створене Іраном Управління Перської затоки та Ормузької протоки (PGSA) заявило, що безпечний прохід гарантується лише суднам, які використовують визначені ним маршрути.
Як зазначає CBS News, США рекомендують торговельним суднам проходити Ормузьку протоку вздовж узбережжя Оману. Натомість Іран наполягає на використанні північного маршруту.
Раніше повідомлялося, що між США та Іраном виникли суперечності щодо можливого відновлення ядерних переговорів. Вашингтон заявляє про готовність Тегерана допустити інспекторів МАГАТЕ до ядерних об’єктів, тоді як іранська сторона це заперечує.
Автор

Юлія Шепілова редакторка стрічки новин
Усі матеріалиНавчалася на факультеті соціально-культурної журналістики Харківської державної академії культури. Працювала в газеті "Зоря" та інтернет-виданні "КамPress".