Шелтер
Шелтер

Україна визволила чотирьох українських моряків, яких схопив Іран

Україна визволила чотирьох українських моряків, яких схопив Іран

Артем Шендецький
Артем Шендецький

редактор стрічки новин

Дипломати змогли визволити чотирьох українських моряків, яких у квітні 2026 року заарештували представники іранського Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) під час проходження Ормузької протоки.

Про це заявив речник МЗС України Георгій Тихий, повідомляє hromadske.

Українці були членами екіпажу контейнеровоза Epimonidas і проходили Ормузьку протоку на початку конфлікту між Іраном і США.

Увесь цей час Міністерство закордонних справ, Департамент консульської служби та посольство України в Греції активно займалися визволенням моряків, а також підтримували комунікацію з їхніми родинами.

Зараз четверо громадян України залишили територію Ірану і вже перебувають у безпеці разом зі своїми родинами.

Це незмінний принцип української дипломатичної служби: Україна не залишає своїх людей

Георгій Тихий
речник МЗС України

У Міністерстві закордонних справ висловили вдячність усім причетним до повернення українських моряків.

Нагадаємо, Міжнародна морська організація (ІМО) оголосила про початок масштабної евакуаційної операції в районі Ормузької протоки після підписання меморандуму про взаєморозуміння між Іраном та США.

  • Автор

    • Артем Шендецький
      Артем Шендецький

      редактор стрічки новин

      Навчався на Фізико-Технічному факультеті Дніпровського національного університету та на факультеті Інформатики Мелітопольського державного педагогічного університету. У журналістиці з 2019 року. Працював в медіа "Курсор" і Traders Union.

      Усі матеріали