Угорщина обмежила термін прем’єра вісьмома роками: Орбан не зможе повернутися до влади


редакторка стрічки новин
Парламент Угорщини ухвалив конституційну поправку, яка обмежує перебування на посаді прем’єр-міністра максимум вісьмома роками.
Про це повідомляє угорське видання Telex.
Поправку підтримали 135 депутатів, 50 проголосували проти. Зміни фактично унеможливлюють повернення до влади Віктора Орбана, який обіймав посаду прем’єра сумарно близько 20 років.
Окрім обмеження термінів, поправка передбачає:
- Скасування Управління суверенного захисту – органу, який, за оцінкою Єврокомісії, порушував законодавство ЄС і використовувався для консолідації влади;
- Ліквідацію фондів державної довіри (kekva), через які попередня влада передавала державні університети під контроль лояльних осіб.
Ініціативу просуває новий прем’єр-міністр Петер Мадяр, який обіцяв провести "зміну режиму" та відновлення верховенства права. Обмеження влади було однією з його головних передвиборчих обіцянок.
Тепер поправка передана на підпис президенту Тамашу Шуйоку, якого призначив ще Орбан. Якщо президент ветує документ, парламент може повторно проголосувати за нього.
Нагадаємо, в Угорщині попередили, що переговори про вступ України до ЄС можуть бути призупинені. Міністерка закордонних справ Аніта Орбан заявила, що процес переговорів може бути автоматично призупинений у разі невиконання домовленостей щодо прав угорської національної меншини.
Автор

Ольга Шендецька редакторка стрічки новин
Усі матеріалиНавчалася в Таврійському державному університеті. У журналістиці – з 2019 року. Працювала в ізраїльському виданні "Курсор" і редактором фінансового сайту Traders Union.