Зняття нафтових санкцій на 60 днів: США дозволили продаж іранської нафти


редакторка стрічки новин
Міністерство фінансів США видало Ірану тимчасову генеральну ліцензію, яка дозволяє виробництво, постачання та продаж нафти до 21 серпня.
Про це повідомляє міністр фінансів США Скотт Бессент.
Рішення ухвалене після успішних переговорів між Вашингтоном і Тегераном, що відбулися у Швейцарії наприкінці минулих вихідних.
ВМС США зняли морську блокаду іранських портів. Після цього іранські супертанкери почали вмикати транспондери та виходити з регіону з вантажами нафти.
Іран погодився на інспекції МАГАТЕ та зобов’язався забезпечити вільний прохід суден через Ормузьку протоку.
За словами Скотта Бессента, ліцензія діятиме до 21 серпня і може бути продовжена.
Як очікують експерти, це знизить світові ціни на нафту.
Нагадаємо, ціни на нафту впали після прогресу в переговорах США та Іраном. Після заяви про прогрес у переговорах нафта марки Brent подешевшала на 1,9%, а WTI – на 0,7%
Автор

Ольга Шендецька редакторка стрічки новин
Усі матеріалиНавчалася в Таврійському державному університеті. У журналістиці – з 2019 року. Працювала в ізраїльському виданні "Курсор" і редактором фінансового сайту Traders Union.