Шелтер
Шелтер

США знову вдарили по Ірану: причиною стала атака на танкер біля Ормузької протоки

США знову вдарили по Ірану: причиною стала атака на танкер біля Ормузької протоки

Прапор США
Прапор США Pixabay
Юлія Шепілова
Юлія Шепілова

редакторка стрічки новин

Сполучені Штати завдали нових ударів по військових об’єктах Ірану після атаки іранського безпілотника на нафтовий танкер поблизу Ормузької протоки. За даними американської сторони, інцидент стався попри чинну домовленість про припинення вогню.

Про це повідомили у Центральному командуванні Збройних сил США (CENTCOM).

У CENTCOM заявили, що після попередніх американських ударів Іран мав можливість дотриматися умов перемир’я, однак цього не зробив. За даними командування, о 4:30 за східним часом іранський ударний безпілотник атакував танкер M/T Kiku під час проходження поблизу Ормузької протоки, яке перевозило понад два мільйони барелів сирої нафти.

У відповідь американські військові завдали ударів по низці іранських військових об’єктів.

Американські військові літаки атакували іранську військову розвідку, системи зв'язку, об'єкти протиповітряної оборони, складські приміщення для безпілотників та можливості мінних загороджувачів.

CENTCOM

У командуванні також зазначили, що рух цивільних суден через Ормузьку протоку триває, а американські військові залишаються готовими до подальших дій у регіоні.

Нагадаємо, конфлікт між США та Іраном загострився після серії взаємних звинувачень у порушенні режиму припинення вогню, укладеного минулого тижня. Напередодні Іран атакував безпілотниками Бахрейн, де базується П’ятий флот ВМС США, назвавши це відповіддю на американські удари по іранських військових об’єктах.

  • Автор

    • Юлія Шепілова
      Юлія Шепілова

      редакторка стрічки новин

      Навчалася на факультеті соціально-культурної журналістики Харківської державної академії культури. Працювала в газеті "Зоря" та інтернет-виданні "КамPress".

      Усі матеріали